تبلیغات
از دیروز تا آینده
photo #1
photo #2
photo #3
photo #4
photo #5
photo #6
photo #7
در پی زنهار خاطرات نای نوشتن نیست و چیزی لابه لای ورق ها را لیاقت نمی بخشد... خلوتی شامگاهِ مرا می گیرد ، با سینه ای پر از راز ها که سالهاست در ایستاده بودنشان مرده اند درقعر شراره های سوزناک و سه نقطه های مبهم...
دخترک گل فروش داستان من زیباست... مهربان است و دوست داشتنی... ساده و صمیمی و صبور ، و هیچ وقت هم نمی گوید گل ... گل ! فقط یکبار گفت : گل م ، چشمهای دلم زده می شود از تکرار لحظه های تلخ و شیرین ِ روزهای پوشالی...!
درانزوای کدام ایمان نشسته ای که مرا در انزوای درد کشتند! در حبس ـ سرابم نمود و خواب چشم ربود به وعده ای که حوری و باده شد موکلم تلخت باد باده های بهشت که بهای انگورش مرا به خوابی سرد و ملتمس میبرد..
امشب چقدر خالی ام ... و چقدر دلگیر است در اوج ِ داشتن این همه را "احساس خالی بودن" ... گاه قلبها چقدر جدی جدی می شکنند و گاه....خود می مانی و خودت... با لبهایت بخوان تا بنویسم: آسمانِ ابریِ دلم، بارانی است.
مروز در سیاره ای كه هنوز رصد نكرده اند به عكس كودكی ام كه روی تاقچه پیر شده است با نیمی از حماقتم هزار بار گم شدن عشق را فریاد می زنم و با نیم دیگرش خدا را ...!!
ای شکار هلهله سبزه زار شکوه رقصم را بالای دار بخاطر بسپار که از خشکسال ممتد نبودنت ترنم انگشتان باران شانه های خشکم را نمناک کرد... بخوان باز با من باز باران با ترانه...
تو ای زیباتر از امید من! کاش به رنگ تمام سبزه ها بودم تا حقیقت ـ بهارگون تورا نقاشی کنم زخمی ـ زخمت که می شوم خدای ساکن امام زاده ی کوچک از کعبه هم می گریزد... مدادم بهانه می گیرد و در دلتنگی های تو شعرهایم قفس قناری اند!
جمع بندی ششم ابتدایی
دوستان خوبِ ششم دبستان، گروه‌های عادی و تیزهوشان، سلام و خسته نباشید

 

برای کمک به دوره و مرور درس‌ها، یک «دوره‌ی جمع‌بندی» از نکته‌ها و سؤال‌های مهم در کلاس ششم دبستان، در سایت کانون تولید شده است.

 

 «دوره‌ی جمع‌بندی» چگونه است؟

 

1- در «دوره‌ی جمع‌بندی»، هر دو روز یک بار، یک آزمونِ 50 سؤالی، برای جمع‌بندی همه‌ی درس‌ها قبل از آزمون ورودی تیزهوشان، روی سایت قرار می‌گیرد.

 

2- در «دوره‌ی جمع‌بندی»، هر دو روز یک بار، مهم‌ترین نکته‌های همه‌ی کتاب‌های درسی ششم دبستان، به‌صورت درس به درس، برای دوره و مرور بیش‌تر شما دانش‌آموزان عزیز، روی سایت قرار می‌گیرد.

 

 

دانش‌آموزان عزیز

این دوره‌ی جمع‌بندی را به اقوام، دوستان و هم‌کلاسی‌هایتان هم خبر دهید... 
PDFنمایش
آزمون جامع اول - سوال
 
PDFنمایش
آزمون جامع اول - پاسخ
 
PDFنمایش
گزیده نکات مهم - قسمت دوم
 
PDFنمایش
آزمون جامع دوم - سوال
 
PDFنمایش
آزمون جامع دوم - پاسخ
 
PDFنمایش
گزیده نکات مهم - قسمت سوم
 
PDFنمایش
آزمون جامع سوم - سوال
 
PDFنمایش
آزمون جامع سوم - پاسخ
 
PDFنمایش
گزیده نکات مهم - قسمت چهارم
 
PDFنمایش
آزمون جامع چهارم - سوال
 
PDFنمایش
آزمون جامع چهارم - پاسخ
 
PDFنمایش
گزیده نکات مهم - قسمت پنجم
 
PDFنمایش
آزمون جامع پنجم- سوال
 
PDFنمایش
آزمون جامع پنجم- پاسخ
طبقه بندی: کلاس ششم،
برچسب ها: جمع بندی ششم ابتدایی،
 <شنبه هجدهم خردادماه سال 1392  09:46 ق.ظ  اویس سیدمحمدی

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس